Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polacy zdobywcami Pucharu Europy Strongman w parach

wtorek, 21 czerwiec 2016

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. na Stadionie Miejskim w Ząbkach odbył się Puchar Europy Strongman w parach. W porównaniu do zeszłorocznej edycji zmagań strongmanów tym razem zawodnicy rywalizowali w parach.

Zawodnicy razem przeciągali 20-tonowego tira, razem wyciskali 260 kilogramową belkę, później pojedynczo najpierw jeden na odcinku 20 metrów, a później drugi  na tym samym odcinku przenosili YOK. W czwartej konkurencji  - martwym ciągu, gdzie należało jak najwięcej razy podnieść przyczepę ważącą około 335 kilogramów sumowano ilość uniesień jednego i drugiego zawodnika.  Piąta konkurencja podobna do yoka.  Z tym, że tym razem zawodnicy, najpierw jeden potem drugi pchają taczkę.  Wreszcie w ostatniej, szóstej konkurencji na zmianę, raz jeden zawodnik raz drugi umieszczali betonowe kule na  różnych wysokościach.  W zawodach wystartowały dwie pary z Polski i po jednej z Niemiec, Węgier, Białorusi, Słowacji, Serbii i Ukrainy. Tylko w pierwszej konkurencji – przeciąganiu tira Polacy okazali się gościnni dla rywali. Tą konurencję wygrali Niemcy przed  naszymi dwoma parami. W pozostałych konkurencjach o dwie najwyższe lokaty rywalizowali już tylko Polacy, którzy rozstrzygali między sobą kto okaże się najlepszy w pięciu pozostałych konkurencjach.  Po zaciętej rywalizacji para Kieliszkowski – Cyrwus okazała się minimalnie lepsza od pary Kobylarz – Baron i to oni z rąk Burmistrza Miasta Ząbki Roberta Perkowskiego oraz organizatora Jarosława Stańczyka z ząbkowskiej siłowni Maximus odebrali nagrody za zdobycie pierwszego miejsca.

Puchar Europy Strongman w parach

Klasyfikacja końcowa:
1) Polska 1 (Kieliszkowski - Cyrwus) - 44,5 pkt
2) Polska 2 (Kobylarz - Baron) - 43,5 pkt
3) Niemcy (Gordziellik - Kohlruss)
4) Ukraina (Laskyn - Novikov)
5) Białoruś  (Krasotskin – Astapenka)
6) Serbia (Kecskes - Kopulovic)
7) Węgry (Hajnal - Sebestyen)
8) Słowacja (Sido - Nagy)